SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 1491040
nr 149 1040
Bägare
Silver, 1700-tal, H10
Utrop:
5.000 kr
Såld:
9.800 kr
tisdag 21 maj 2002
kl 18:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver